Aktualnie ratujemy
Nestor

Data dodania: 22.01.2019 r.

Nestor

kwiecień 2019

Tuż przed świętami Nestor pojechał do domu adopcyjnego w Warszawie.

Aklimatyzacja w toku, pierwsze chwile spędził na dokładnym obwąchaniu nowych włości, więc prezentujemy jedyne nie rozmazane zdjęcie z przyjazdu :-)

 

 W imieniu Nestora dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i wielkie zaangażowanie!

 

Aktualizacja

Nestor pozdrawia z folwarku Centaurusa.

 

 

18.03.2019

Nestor kończy leczenie w klinice i czeka na dom. Kliknij w link https://www.psiaplaneta.pl/nestor_czeka_na_dobry_dom/ żeby dowiedzieć się więcej :-)

Jeśli chciałbyś by Nestor zamieszkał właśnie z Tobą - zadzwoń: 535 162 322 Norbert

Adopcja wiąże się z podpisaniem umowy adopcyjnej.

 

11.02.2019

Nestor czuje się lepiej! Szczegóły: TUTAJ. 

 

05.02.2019

Przekazujemy informacje z kliniki. Stan Nestora się pogarsza. Ma wysoką gorączkę i nie ma siły samodzielnie wstawać.

Weterynarze robią co w ich mocy, aby iskierka nadziei na lepsze jutro, jaką w Nestorze zapaliliście, nie zgasła. 

 

04.02.2019

W dniu 1 lutego, Nestor przeszedł operację usunięcia guza i ciała obcego (okazało się, że to wykałaczka). Pełnia informacji: https://www.psiaplaneta.pl/nestor_po_operacji/#page-content


29.01.2019

Nestor po badaniu tomografem. Wykryto guza oraz ciało obce i przetoki. Dziękujemy, że pozostajecie z Nestorem. Więcej informacji o badaniach znajdziecie pod linkiem:

https://www.psiaplaneta.pl/najnowsze_wyniki_u_nestora/#page-content

 

 

23.01.2019

Nestor miał wykonane RTG i kolejne badania krwi. Badania wykazały niedoczynność tarczycy oraz podwyższone parametry wątrobowe. Szczegóły TUTAJ.

 

 

22.01.2019

O tym, że nawet najlepszy rodowód nie jest gwarantem szczęśliwego życia przekonał się niejeden pies. Bywa, że i te rasowe, z najlepszych hodowli FCI, kończą jako psy odebrane interwencyjnie. I mają szczęście, jeśli pomoc zdąży nadejść zanim weźmie je w swoje objęcia śmierć, która okaże się jedynym wybawieniem.

Nestor. Kiedyś piękny pies, dziś obraz nędzy i rozpaczy.


Stan zapalny, anemia, zwyrodnienia w kręgosłupie, dysplazja, mineralizacje dysku l5-l6 i najpewniej ucisk na rdzeń.
Jelita wypchane kałem.
Ból, cierpienie, kalectwo.
Brak leczenia, zaniedbanie.
Zasługa ludzi.Nestor był przetrzymywany przez swoich właścicieli w piwnicy. Nikt nie wypuszczał go stamtąd od wielu miesięcy. Od tak dawna, że okoliczni mieszkańcy byli pewni, że Nestor nie żyje. Ale pies żył. I niewyobrażalnie cierpiał, skrzętnie ukryty przed wzrokiem ludzi. Któregoś dnia udało mu się uciec. Ta chwila nieuwagi byłych właścicieli najpewniej ocaliła mu życie. Nestor wyszedł przed bramę wprost na Panią, której jego los nie był obojętny.

Gdy przyjechaliśmy na miejsce, pies był zamknięty w kojcu pełnym odchodów, błota, leżał w rozpadającej się budzie. Budzie tak małej, że Nestorowi ciężko było się z niej wydostać. Właściciel potwierdził, że zamykał psa również w piwnicy, nie potrafił wyjaśnić dlaczego. Twierdził również, że psa leczył, ale nie posiadał żadnej dokumentacji potwierdzającej jego słowa. Jedyne dokumenty, jakie uzyskaliśmy, to rodowód psa oraz książeczka, w której nie było nawet aktualnych szczepień.

Właściciel psa to organista, jego dzieci służą do mszy, są też harcerzami. Wydawałoby się, że to postawy godne naśladowania, a tym czasem nikt z domowników nie potrafił wykazać choć grama empatii w stosunku do tak cierpiącego zwierzęcia. Nestor spędził u nich całe swe życie. Swoją miłością i oddaniem nie zasłużył nawet na minimum troski i opieki.

Nestora, bezpośrednio po odebraniu, przewieźliśmy do kliniki. Psiak jest po wstępnej diagnostyce, ale rokowanie co do powrotu do zdrowia są ostrożne. Przed nim tomograf, który pokaże, czy Nestor kwalifikuje się do operacji.

W imieniu Nestora bardzo prosimy o pomoc w sfinansowaniu jego pobytu w klinice, diagnostyki i leczenia.

Stan psiaka nie pozostawia wątpliwości, że leczenie będzie trwało wiele miesięcy. Jeśli nikt nie zdecyduje się na danie Nestorowi domu, Nestor po opuszczeniu kliniki, zamieszka w dobrym, domowym hotelu.

Fundacja składa w sprawie Nestora zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego właściciela. O wynikach postępowania będziemy Was informowali.

UZUPEŁNIENIE: opis z przyjęcia w klinice

OPIS BADANIA
Pies odebrany bezpośrednio po interwencji. W gabinecie bardzo spokojny, z trudem utrzymuje się na własnych nogach. BCS na poziomie 2 (żebra, kręgi lędźwiowe, kości miednicy dobrze wyczuwalne. Brak wyczuwalnej tkani tłuszczowej. Widoczne zaniki mięśniowe - głównie w tylnym odcinku ciała). Widoczne liczne ubytki w okrywie włosowej szczególnie na grzbiecie. Zaawansowana pchlica. Po prawej stronie ciała poniżej guza biodrowego widoczna rana wielkości ok 1cm x 1cm obficie krwawiąca. Okolica odbytu ubrudzone dużą ilością kału uniemożliwiająca prawidłowe wypróżnienie się psa., pooczyszczeniu widoczne ropne zapalenie gruczołów okoołodbytniczych (czyraczność odbytu). Temperatura ciała obniżona. Stan uzębienia zły - obfity kamień nazębny (++++) stan zapalny dziąseł. Uszy - zarówno w uchu prawym jak i lewym otitis externa purulenta. Osłuchowo pole płucne i serce b/z.

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści CENTAURUS
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Nestor" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie