Aktualnie ratujemy
Tolek

Data dodania: 29.07.2019 r.

Tolek

21.08.2019

Ostatnie dni to wyjątkowo dobry czas dla naszych zwierzaków. Po tym jak do adopcji pojechała Perełka, dobre domy znalazły również Ogryzek oraz kocie maluchy, przyszła pora na TOLKA. Ten cudowny staruszek, zakończył swój pobyt w klinice i w dniu wczorajszym, wyszykowany przez psiego fryzjera, wyruszył do swojego prawdziwego domu. Takiego na dziś, na jutro, na zawsze.

Mamy przekonanie, że TOLEK szybko się zaaklimatyzuje, bo od samego wejścia zachowywał się jakby zawsze tam mieszkał.

Kochani, w imieniu TOLKA i swoim, z całego serca Wam dziękujemy za pomoc w diagnostyce, leczeniu i opłaceniu pobytu w klinice. Bez Waszego wsparcia taki happy end nie byłby możliwy.

 

 

29.07.2019

Mały Toluś zamyślony siada w kącie, przez moment noskiem szuka znajomych zapachów, ale zupełnie nie poznaje otaczającej go woni. Rozczarowany i zrezygnowany zwija się w kłębuszek i cicho popiskuje. Tęskni za światem, który jest gdzieś daleko. Złamane serce staruszka Tolusia nie rozumie, że tam, gdzie spędził całe swoje życie, nie ma już dla niego miejsca. Że teraz, gdy najbardziej potrzebuje troski i opieki, jego państwo zniknęli; w momencie, gdy tolusiowy Tęczowy Most wydaje się być tuż za zakrętem, został całkiem sam.

To wszystko nie dlatego, że się zgubił i nie umie trafić do domu (wszakże, ma uszkodzoną gałkę oczną). Toluś po prostu stał się zbędny, a zbędnych psów najłatwiej się pozbyć np. wyrzucając z pędzącego samochodu. To tanie i skuteczne.

Wywieziony w obce miejsce, niedowidzący, kulawy piesek, nie miał najmniejszych szans, by odnaleźć drogę do swoich niedawnych właścicieli. A gdyby nawet tę drogę odszukał, to podróż skutecznie uniemożliwiłyby schorowane łapki. A on tylko pragnął być ze swoimi ludźmi; tymi, którzy go tak potraktowali, a jednocześnie, za którymi tak bardzo płacze i tęskni. Bo psie serce jest olbrzymie i nie chowa urazy.

Toluś nie wie, że domu już nie ma. Nie wie, że dobry opiekun swego psa nigdy nie porzuca. Nie wie, że nawet gdyby mógł wrócić sam, to nie ma już po co. Bo w miejscu, które uważał za swój skrawek nieba i bezpieczne schronienie, nie ma już jego posłanka. Człowiek tak zdecydował. Człowiek pozbawił go dachu nad głową, rodziny i poczucia bezpieczeństwa.

Dziadek Toluś jest psem zaniedbanym i chorym. Uszkodzona gałka oczna, kulawizna w tylnej łapie, dotknięta chorobą sierść, inwazja pasożytów, kiepski stan uzębienia. Na dokładkę jeszcze słabe wyniki badań.

Toluś pilnie potrzebuje dokładnej diagnostyki, leczenia, specjalistycznej karmy i najlepszej opieki. Ponieważ jest psiakiem starym i schorowanym jego szansę na dom są niestety znikome. Najpewniej więc będzie potrzebował również pomocy w opłacaniu dobrego domowego hotelu dla starszych piesków.

Tak naprawdę wszystkiego, czego potrzebuje Toluś, to dobrzy ludzie, którzy, choć go nie znają, nie przejdą obok niego obojętnie.

Prosimy pomóżcie leczyć Tolka. Bez Was nie ma żadnych szans na powrót do zdrowia i odpowiednią opiekę.

Policja prowadzi postępowanie w sprawie porzucenia Tolusia. Świadek porzucenia złożył już zeznania, znany jest numer rejestracyjny samochodu. I choć wszystko to nie uleczy już złamanego tolusiowego serduszka, wierzymy, że policji uda się ustalić i ukarać adekwatnie jego byłych właścicieli. Ludzi, który nie zasługiwali na jego psią miłość.

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści CENTAURUS
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Tolek" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Eko Klub Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie